Dit is de wijn waarmee het voor ons allemaal begon. De Trollinger van Weingut Schwarz was dé reden om de bijzondere wijnen van deze familie uit Württemberg naar Nederland te halen. Eén glas en we waren verkocht!
Trollinger is de lokale held van Württemberg. Een druif die hier al generaties lang geliefd is, maar buiten de regio nauwelijks bekendheid geniet. Samen met Lemberger, die andere trots van Württemberg, vormt hij bovendien de traditionele combinatie TL.
Deze Trollinger laat zien hoe mooi traditie en vernieuwing samengaan. De familie Schwarz geeft de klassieke druif een eigentijdse uitstraling, zonder zijn oorspronkelijke karakter te verliezen. De wijn is halfdroog, met een subtiel vleugje restzoet dat prachtig samengaat met zijn levendige frisheid.
Juist die combinatie maakt deze Trollinger zo aantrekkelijk. Geen ingewikkelde wijn, maar eentje die je graag nog eens inschenkt. Heerlijk op een zonnige middag, bij een ontspannen maaltijd of gewoon omdat je zin hebt in een lekker glas rood. Schenk hem gerust iets gekoeld!
Weingut Schwarz – ruim 300 jaar wijntraditie
In Untertürkheim, midden in Stuttgart, maakt de familie Schwarz al meer dan 300 jaar wijn. Hun wijngaarden liggen op de hellingen langs de Neckar, waar lokale druiven als Trollinger en Lemberger al eeuwenlang thuishoren.
Wij leerden de familie kennen tijdens een bezoek aan het wijnhuis. Na een warm welkom van moeder Rita volgde een bijzondere proeverij en een rondleiding door de oude gewelfde wijnkelders met Ludwig. Daar ontdekten we niet alleen hun prachtige wijnen, maar ook de passie waarmee de familie werkt.
Vandaag combineren Markus, Stefanie en Ludwig hun familietraditie met nieuwe ideeën. Ze blijven vernieuwen, maar verliezen nooit uit het oog wat Württemberg zo bijzonder maakt.
- Een echte Württemberger klassieker, met een eigen gezicht. Fris, fruitig, ongecompliceerd en voor ons nog altijd een van de mooiste ontdekkingen uit deze streek.