Sicilië in het glas. Gemaakt van 100% Grillo, een druif die zich helemaal thuis voelt onder de Siciliaanse zon. Rijp en sappig, maar met genoeg frisheid om hem heerlijk levendig te houden.
De druiven groeien op circa 430 meter hoogte in de Valle dello Jato, net onder Palermo. Overdag zorgt de Siciliaanse zon voor rijpheid en fruit, terwijl het op deze hoogte ’s nachts flink afkoelt. Juist dat verschil tussen warme dagen en koele nachten helpt de druiven hun frisse zuren te behouden.
Begin september wordt de Grillo geoogst en zacht geperst. De wijn vergist en rijpt volledig in roestvrij staal, zonder hout. Geen afleiding dus: hier draait alles om de druif, het fruit en die frisse Siciliaanse energie.
In het glas vind je citrus, rijp geel fruit en een fijne florale kant. In de mond is Nihal sappig en fris, met mooie zuren en een licht minerale toets. Rijp genoeg om lekker veel smaak te geven, fris genoeg om gevaarlijk makkelijk door te drinken.
- Puur, zonnig en fris. Grillo zoals we hem graag drinken.
Giuseppe & Adriano – Todaro Winery
Achter Todaro Winery staan de broers Giuseppe en Adriano Todaro. Vanuit Camporeale, in de heuvels ten zuiden van Palermo, bouwen zij voort op de wijnbouwtraditie van hun familie.
Hun wijngaarden liggen op verschillende hoogtes en juist die combinatie van Siciliaanse zon en verkoeling speelt een belangrijke rol in hun wijnen. Giuseppe en Adriano zoeken niet naar zoveel mogelijk kracht, maar naar fruit, frisheid en het karakter van druif en herkomst.
Geen onnodige poespas dus, maar wijnen die vooral mogen smaken naar waar ze vandaan komen.
En nou gaan ze met hun wijnen ook nog prijzen winnen. Moet niet gekker worden. 😉